Jakie programy powinna obsługiwać księgowa?

Specyfika pracy księgowej wymaga od niej umiejętności obsługiwanie księgowych programów rachunkowych. Celem stawianym przed oprogramowaniem jest na przykład uproszczenie operacji wykonywanych seryjnie. Czym jeszcze kierować się przy wyborze programu dla biura rachunkowego? Jaki program będzie najlepszy?

Jaki powinien być program do biura rachunkowego?

Dobry program do biura rachunkowego usprawnia codzienną pracę, którą wykonuje się bez problemu. Dobrej jakości program działa tak, że można wykonywać oczywiste operacje, jak naliczanie i drukowanie deklaracji podatkowych, wyliczanie składek ZUS i deklaracji, obsługiwać korektę list płac, umożliwiać wysyłanie e-deklaracji do Urzędu Skarbowego. Najważniejsze jest, by program był na bieżąco aktualizowany i zgodny z obowiązującymi przepisami. Przed ostatecznym wyborem oprogramowania warto również zweryfikować, czy otrzymało Certyfikat zgodności z Ustawą o Rachunkowości. Wybierzmy program do biura rachunkowego proponowany przez renomowanego producenta. Jeśli firma działa długo, może wzbudzać nasze zaufanie, gdyż z pewnością dysponuje zespołem profesjonalnych konsultantów, którzy pomogą, gdy będziemy mieć problem. Ponadto dobry program pomoże dotrzeć do przyszłych klientów. Niektórzy producenci tworzą serwisy związane ze swoimi aplikacjami. W ten sposób umożliwiają zamieszczenie ofert biznesowych, a także późniejsze przesyłanie dokumentów handlowych drogą elektroniczną.

Czy program do biura rachunkowego powinien działać w trybie online?

Klienci biur rachunkowych coraz częściej wymagają, by z każdego miejsca na ziemi i o każdej porze mieć dostęp do bieżących informacji na temat sytuacji finansowej i majątkowej firmy. Dobra księgowa odbiera telefon prawie zawsze i udziela rad, gdy jej klienci tego potrzebują. Chcąc dostosować się do ich oczekiwań, wybierzmy program do biura rachunkowego umożliwiający pracę w modelu usługowym. Daje on dostęp do dokumentów i danych przez 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca, w którym klient ma połączenie z internetem. Wszystkie przesyłane dane powinny być szyfrowane w zaawansowany sposób, analogicznie do zabezpieczeń banków internetowych. Takie rozwiązanie pozwoli także na internetową wymianę dokumentów, co jest bardzo ważne zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla biura. Dobry program musi mieć również specjalne funkcjonalności dostępne tylko dla biur rachunkowych, do których należy możliwość jednoczesnego tworzenia raportów na wielu bazach. Raport może być wysyłany do wszystkich zdefiniowanych klientów, przy czym każdy klient otrzymuje tylko i wyłącznie swoje dane.

Profesjonalnie prowadzona firma księgująca z pewnością nigdy nie będzie narzekać na brak klientów. Chcąc obsługiwać ich na najwyższym poziomie, wybierzmy najlepszy program do biura rachunkowego.

Separator image Posted in Biznes.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *