Dekoracja ogrodu Jak wyróżnić się na tle sąsiadów?

Ogród stanowi wizytówkę właściciela domu. Niestety bardzo często jest zaniedbany, przez co wzbudza mieszane uczucia o właścicielu posesji. Ale nie zadbane otoczenie domu nie tylko świadczy mieszkańcu, ale też nie sprzyja samopoczuciu. Wszak ogród to miejsce odpoczynku i relaksu, spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Ogród pozwala na wyróżnienie się wśród mieszkańców. W jaki sposób można sprawić, że otoczenie nabędzie barw?

Kruszywo do gabionów

Materiał ten jest jeszcze w Polsce rzadko stosowany, chociaż jest łatwo dostępny. Jako kruszywo do gabionów mogą zostać użyte kamienie lub inny materiał umieszczony w różnych wielkościach klatkach. Może być wykorzystywane jako element ogrodzenia, schodów na zewnątrz lub dowolny element dekoracyjny.

Gabiony są uniwersalne, ponieważ idealnie pasują do każdego rodzaju architektury, jako naturalne wypełnienie otoczenia, a dodatkowo dzięki swojej masywności idealnie nadadzą się na ogrodzenie, chroniąc przed wścibskimi sąsiadami.

Oświetlenie LED

Nikt nie zauważy twojego ogrodu wieczorem bez odpowiedniego oświetleni. Zewnętrzne lampy LED warto postawić co kilka metrów na ogrodowej dróżce. Duże drzewa i krzaki można oznaczyć lampami kierunkowymi. W ofercie sklepów dostępne są lampy z akumulatorami ładowanymi przez energię słoneczną, dzięki czemu oświetlenie ogrodu to naprawdę niewielki koszt.

Zadbaj o trawę

Współgra z innymi roślinami, a jej kolor ma działanie relaksujące. Krótko mówiąc: trawa dodaje uroku ogrodowi.  Dobrze zadbany trawnik nie tylko doda świeżości, ale też pozwoli na bezpieczną zabawę dzieciom i rodzinie. Bezpieczną, gdyż przewrócenie się nie będzie mało tak drastycznych skutków jak przewrócenie się na twardą powierzchnię.

Trawa pozostaje zielona od wiosny aż po późną jesień. Utrzymuje się więc przez większość roku ciesząc oczy domowników.

Meble ogrodowe

Bez mebli ogrodowych ogród nie spełni swojego najważniejszego zadania – przyjęcia gości i relaksu. Najtańsze meble ogrodowe są produkowane z plastiku. Można je spotkać niemalże wszędzie, gdyż dzięki swojej niskiej cenie każdy może sobie na nie pozwolić, Jednak są one najsłabiej wykonane, nie prezentują się zbyt estetycznie i brakuje im stabilności Stoły są bardzo lekkie i łatwe do poruszenia, a krzesła często się łamią.kot na krzesełku

Osoby chcące meble o największej trwałości powinny zainteresować się meblami metalowymi. Są ona jednak bardzo ciężkie i trudne w transporcie. Nie dbanie mogą również korodować oraz zniekształcać się.

Najlepiej wypadają meble drewniane. Bardzo dobrze komponują się z „naturalnym” środowiskiem ogrodu, nie są tak ciężkie jak te metalowe, a zarazem są bardzo wytrzymałe i długotrwałe. Wymagają jednak okresowej pielęgnacji np. impregnatem do drewna, aby przetrwały zmienne warunki atmosferyczne, jak na przykład deszcz. Na zimę warto je jedna chować do garażu, by nie uległy skażeniu biologicznemu i innemu uszkodzeniu.

Separator image Posted in Dom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *